Fotbalové prázdniny

O nás

3/7/2020

Středa - 4. den na kempu

Sportu zdar a fotbalu zvlášť! 4. den jsme pojali víceméně odpočinkovým stylem z důvodu předchozího spánku pod širákem a extrémně náročného programu. Náplní dnešního dne byly lehké táborové hry – hraboši a piškvorky. Pokračovali jsme koupačkou na koupališti a dopoledne zakončili nanukem či zmrzlinou. Po poledním klidu se někdo odebral na koupaliště, kde si v parním letním dni děti zchladily své zapařené nožky, ale větší část absolvovala přípravný turnaj před Turnajem mistrů. Po lehké svačině jsme protáhli tělíčka s profesorkou aerobiku a před Turnajem mistrů jsme se dostali pořádně do varu. Večerní program jsme vyplnili Turnajem mistrů v místní hale. Šest vyrovnaných týmů se utkalo ve dvou skupinách po třech a při zápasech probíhal tvrdý boj o každý metr hřiště i mezi střídačky. Z vítězství se nakonec radoval tým pod vedením Argentinského mága Diega Maradony, stříbrní skončili Rudí ďáblové z Manchesteru a poslední sadu medailí si odnesli hráči Realu Madrid. Pořadí doplnil čtvrtý Juventus, pátou a šestou příčku si rozebrali dvě Borussie – pátý Mönchengladbach a šestý Dortmund. Děti spokojeně odešli do postýlek a my je budeme následovat.

Středa - 4. den na kempu Středa - 4. den na kempu Středa - 4. den na kempu Středa - 4. den na kempu

2/7/2020

Úterý - třetí den na kempu

Probuzení 3. den bylo nepříjemné, padla na nás ráno rosa a všechny vzbudila. Po úspěšném zvládnutí spaní pod širákem a splnění bobříka 3v1 (bobřík odvahy, statečnosti a kulinářstbí) jsme se v plném počtu vrátili na ubytovnu. Uff. :-)) Následovala snídaně a první tréninková jednotka dne, které se ujal trenér Ondřej Picek ze Slovanu Liberec. "Píca" si vzal na starost mladší kluky a s nimi odtrénoval celou tréninkovou jednotku. Po těžkém předchozím dni dost účastníků o poledním klidu zalehlo do peřin a bylo, je dost těžké probouzet. Ale to je dobře, dostali jako další bojový úkol. Proč? Po poledním klidu přišla na řadu druhá tréninková jednotka a stálo to za to. Mladší kluky si vzal pod taktovku opět trenér Picek a na starší kluky přijeli připravení trenéři z Arsenalu Česká Lípa - Lukáš Valta a Jakub Čvančara. Zaroveň jsme si připravili i speciální trénink pro brankaře, kterého se ujal zkušenostmi prostřelý brankář Tonda Kadlec. Stejně to nebylo vše. Následovala ještě "fantastická přednáška ligového rozhodčího", kde kluky seznámil s pravidly fotbalu a na závěr táborníci dostali test z pravidel fotbalu. Lukáši, děkujeme! Další část dne jsme věnovali běhu výhlášenému "Zákupan race", kde šlo poprvé vše kamarádství stranou. Kluci a holky si nic nedarovali a hrábli si na dno fyzických sil. :-)) Tímto tento náročný den ukončujeme, uložili jsme kluky a holky do postele a jdeme i vedoucí pomalu spát. :-))))

 
Úterý - třetí den na kempu Úterý - třetí den na kempu Úterý - třetí den na kempu Úterý - třetí den na kempu

1/7/2020

Pondělí - druhý den na kempu

První ranní probuzení jsme zahájili lehkým fartlekem. :-)  Každý tým se rozběhl na jiné místo a tam se důkladně protáhl. Po snídani následovala příprava na trénink a poté samotný trénink, kde se účastníci rozdělili na dvě skupiny. První polovina skupiny měla trénink rozdělený na první dotek a práci s míčem a druhou skupinu jsme si vyzkoušeli z jejich fyzické přípravy v mateřských klubech. Po polední pauze přijel na tréninkovou jednotku Matěj Sedláček, který si vzal starší kluky a s nimi projel průpravová cvičení s míčem. Do tréninku zapojil i nějakou tu hru.  Byla to pro všechny parádní zkušenost okusit něco nového. Na mladší kategorii čekal turnaj v malé kopané. Po tréninkové jednotce všichni vyrazili na koupaliště, kde pro děti byl připravený další program v podobě táborových her.  Např. "Hraboši a piškvorky na písku". Následovala výprava, která byla doprovázena hledáním ingrediencí na uvaření tradiční táborové polévky. Všichni se pohostili opečenými buřty, polévkou a ulehli do spacáků. Toto byl náš druhý den. Uleháváme všichni společně na magickém místě a už se těšíme na zítra.

Pondělí - druhý den na kempu Pondělí - druhý den na kempu Pondělí - druhý den na kempu Pondělí - druhý den na kempu

... starší novinky naleznete v sekci Aktuality.