decoration

Články

19. 07. 2018

Turnaj fotbalových táborů opět v České Lípě!

Ve čtvrtek 19. 7. 2018 se na městském stadionu v České Lípě uskutečnil již tradiční turnaj mezi fotbalovými tábory. Na stadion zavítalo více než 60 fotbalových nadšenců, z toho se turnaje účastnilo něco přes 20 dívek. Hrálo se ve dvou skupinách po šesti týmech systémem každý s každým na třech specifických hracích plochách. První hřiště mělo rozměry 36 x 24 m a hrálo se na přípravkové brány. Počet hráčů 4 + 1. Druhé hřiště se pyšnilo rozměry 30 x 20 m, týmy si to rozdaly čtyři na čtyři a hrálo se s mini míči (vel. 1). Ideální pro technické hráče. A konečně třetí hřiště mělo rozměr 22 x 16 m a hrálo se tři na tři. Specialitka byla, že každý tým musel na tomto place uchránit své dvě branky. Unikátní systém, který byl vytvořen speciálně pro tento turnaj, zajišťoval pro všechny týmy stejné podmínky. Každý tým odehrál stejné množství zápasů na všech hřištích. Hrací čas byl 8 min. Byla to především zábava, ale každý tým se chtěl ukázat v nejlepším světle a kvalifikovat se do Ligy mistrů. Turnaj byl opravdu kvalitní a nabízel několik krásných fotbalových momentů. Ze základních skupin se nakonec po tuhých bojích do Ligy mistrů probojoval Realu Madrid CF, SK Slavia Praha, SSC Napoli, Bayern München, FC Barcelona a Manchester United. Do poháru UEFA se kvalifikovaly týmy FC Chelsea, Manchester City, Borussia Dortmund, Paris Saint-German FC, Juventus FC a druhý český zástupce FC Viktoria Plzeň. Bylo se na co dívat. Odehrálo se dohromady 60 zápasů během jediného dne. Vítězství v Lize Mistrů dokázal obhájit Real Madrid. Vítězství v poháru UEFA po napínavých bojích nakonec uhájil tým z Německa, konkrétně Borussia Dortmund. Gratulujeme! Každý hráč si odnesl repliku vítězného poháru jako vzpomínku na parádní den a celý turnaj.

Turnaj fotbalových táborů opět v České Lípě! Turnaj fotbalových táborů opět v České Lípě! Turnaj fotbalových táborů opět v České Lípě! Turnaj fotbalových táborů opět v České Lípě!